O mnie

Aleksandra Światowska

Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, pedagog, terapeuta i diagnosta pedagogiczny, doradca noszenia w chuście ClauWI, specjalista dietetyk. Członek Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej,certyfikowany terapeuta st.1 Grow Through Play, GPS – System Rozwoju Poprzez Zabawę, podejście oparte na relacjach.

Na co dzień prowadzę diagnozę i terapię integracji sensorycznej w Centrum Terapeutyczno-Edukacyjnym INTEGRA w Tychach. Zajmuję się dziećmi od pierwszego roku życia. Młodsze dzieci konsultuję, doradzam rodzicom pewne techniki stymulujące rozwój dziecka. Staram się, aby terapia była dla dziecka świetną zabawą, w taki też sposób opracowuję diety sensoryczne dla dzieci, które rodzice wykorzystują w domu podczas codziennych aktywności. Poza integracją sensoryczną prowadzę szkolenia dotyczące między innymi funkcjonowania dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej w szkole, przedszkolu.

Współpracuję z ośrodkiem organizującym studia podyplomowe dla nauczycieli, prowadząc warsztaty i wykłady dotyczące między innymi terapii kontaktu i więzi w pracy z dziećmi ze spectrum autyzmu.Od roku 2016 pomagam także nowym terapeutom integracji sensorycznej zdobyć wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, wykładając na studiach podyplomowych z zakresu integracji sensorycznej.

Ponieważ w obszarze moich zainteresowań znajduje się tematyka związana z samoregulacją dziecka, jestem autorką publikacji, która ukazała się w 2017r. nakładem Wydawnictwa Harmonia 

Podejmij wyzwanie. Materiały do określenia trudności w sferze przetwarzania sensorycznego bodźców dla dzieci, rodziców i nauczycieli.” 

Udało mi się wydać także książeczkę przeznaczoną dla dzieci z ADHD oraz ich rodziców “Baltazar mój przyjaciel z ADHD wyd. Harmonia.

Od początku mojej drogi terapeutycznej, związana jestem z tematem zabawy i jej roli w życiu i rozwoju dziecka. Stąd też poszerzanie swojego warsztatu pracy o metodę GPS, która przynosi największe efekty w pracy z dziećmi z zaburzeniami autystycznymi. Zabawa, doświadczenie i potrzeba, doprowadziła do powstania marki Integra Toys

Projektowanie zabawek wartościowych pod względem rozwojowych dla dzieci stało się nową pasją. Każda stworzona przez nas zabawka przechodzi nie lada „testy”. Nasi podopieczni nie oszczędzają sił, by sprawdzić ich wytrzymałość, wymyślają nową funkcjonalność a czasami podczas zabawy dają wskazówki co należy poprawić 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s