Przygotuj się na powitanie swojego Maluszka – warsztaty dla Rodziców

 

Warsztaty indywidualne dla Rodziców spodziewających się przyjścia na świat Maluszka, obejmujące okres oczekiwania a także czas po narodzinach dziecka.

Szczegóły poniżej:

Pierwsze 1001 dni Twojego Maluszka to dla Niego szeroko otwarte okno możliwości rozwojowych.

Pragniemy zatem pomóc przyszłym Rodzicom zrozumieć co stanowi fundament rozwoju ich maluszka już w życiu płodowym. Dajemy wsparcie dotyczące prawidłowego rozwoju zmysłowego, motorycznego i poznawczego. Propagujemy uważność Rodzica na relację z Maluszkiem, przestrzeń w jakiej się znajduje, prawidłową pielęgnację i ewentualne niepokojące sygnały mogące świadczyć o trudnościach rozwojowych dziecka.

W pełnym pakiecie rozpoczynamy przygodę w trakcie trwania ciąży (na wybranym przez rodziców etapie), a kończymy po przyjściu Maluszka na świat, w jego pierwszym roku życia.

W trakcie ciąży Rodzice zdobędą podstawową wiedzę na temat:

  • prawidłowego rozwoju ruchowego dziecka, jakie sygnały w rozwoju mogą zaniepokoić rodzica, jakie sprzęty, zabawki mogą wspomóc lub zaszkodzić rozwojowi dziecka (spotkanie z fizjoterapeutą – 2h),
  • nauka prawidłowej pielęgnacji, nauka właściwego noszenia dziecka (spotkanie z fizjoterapeutą – 1h),
  • rozwój zmysłów w życiu prenatalnym i po urodzeniu maluszka, środowisko sensoryczne – organizacja otoczenia w którym przebywać będzie dziecko, regulacja maluszka – co może niepokoić na co zwrócić uwagę (spotkanie z terapeutą integracji sensorycznej – 2h).

Po urodzeniu Maluszka pakiet obejmuje:

  • spotkanie z fizjoterapeutą w celu utrwalenia wiedzy dotyczącej pielęgnacji i prawidłowego noszenia dziecka – 1h
  • spotkanie z fizjoterapeutą, który dokona obserwacji funkcji ruchowych dziecka, ewentualne postawienie diagnozy fizjoterapeutycznej w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek nieprawidłowości – prawidłowy rozwój, napięci mięśniowe, aktywności, które wspierają rozwój ruchowy (2 x 1h w ustalonych terminach w ciągu 1 roku życia dziecka),
  • spotkanie z doradcą noszenia w chuście (2h),
  • regulacja Maluszka: sen, uspokajanie, niepokojące sygnały, nawiązywanie relacji, odpowiedni dobór aktywności stymulujących (2 x 1h w ustalonych terminach w ciągu 1 roku życia dziecka).

    Rodzice otrzymują także autorskie materiału edukacyjne, dzienniczek obserwacji Maluszka.

Osoby prowadzące:

Joanna Kubica: certyfikowany terapeuta NDT-Bobath, Halliwick i integracji sensorycznej. Instruktor pływania niemowląt. Absolwentka wielu kursów, konferencji i szkoleń z zakresu rozwoju, wspomagania i terapii małego dziecka. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi już od pierwszych tygodni życia.

Aleksandra Światowska : terapeutka integracji sensorycznej, pedagog, rekomendowana instruktorka/wykładowca Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej(PTIS), autorka publikacji z zakresu integracji sensorycznej. Na co dzień pracuje z niemowlakami,dziećmi starszymi i ich rodzicami. Doświadczony diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej.

Miejsce: Tychy

Koszt całego pakietu: 925 zł / 12 godzin (możliwość płatności w dwóch ratach)

Spraw prezent przyszłym Rodzicom i kup Voucher na cały pakiet!!!

Opcjonalnie: możliwość wykupienia pakietów pomniejszonych lub voucherów na nie , dotyczące tylko zagadnień przewidzianych do realizacji w trakcie ciąży (410zł) lub tylko do wykorzystania po urodzeniu dziecka 

Zapytaj poprzez formularz kontaktowy, lub napisz pomoc@integra.edu.pl

Telefon: 728913118

Let's Go Colorful Youth Summer Camp Church Flyer (3)