Doradca noszenia w chuście. Kto to taki?

Poznaj naszą doradczynię noszenia w chuście i czym wyróżniają się nasze konsultacje

Aleksandra Światowska doradca noszenia ClauWi Szkoła Noszenia – jestem terapeutką integracji sensorycznej na co dzień prowadzę terapię z dziećmi, diagnozuję, prowadzę konsultacje z rodzicami najmłodszych pociech dotyczące ich regulacji, oceny rozwoju psychomotorycznego i procesów integracji sensorycznej.

Podczas spotkań „chustowych” duże wagę przywiązuje do znaczenia rozwoju zmysłów dziecka a w związku z tym podpowiadam jak stworzyć środowisko przyjazne sensoryczne Maluszkowi. Otaczam opieką także rodziców i dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Podczas konsultacji z doradczynią dużo czasu poświęcimy zmysłom Maluszka, pomożemy w dostosowaniu otoczenia i przyjrzymy się regulacji Maluszka. Odpowiemy na pytania zwłaszcza dotyczące obserwacji, które niepokoją Rodziców.

Podczas spotkania doradca opowie Rodzicom o tym co jest najważniejsze w chustowaniu, odpowie na pytania, zwróci uwagę na istotne dla rozwoju ruchowego dziecka fakty, pomoże dobrać odpowiednie do możliwości dziecka wiązanie i chustę.

Doradczyni noszenia w chuście lub w dostępnych na rynku nosidełkach to przede wszystkim osoba, która ukończyła specjalne szkolenie, dzięki któremu może posługiwać się tym „tytułem”. Zwykle uprawnienia doradczyni można sprawdzić na stronie szkoły noszenia z której się wywodzi.

Wiele mam próbuje na początku swojej przygody z chustą korzystać z porad i filmów zamieszczonych w internecie, czasami się to udaje czasami nie. Niestety film nie zweryfikuje popełnianych błędów, nie pomoże dobrać odpowiedniego wiązania dla diady mama- dziecko, nie da informacji zwrotnej. Doradczyni noszenia zwróci szczególną uwagę na bezpieczną z punku zdrowotnego pozycję dziecka. To jeden z ważniejszych aspektów „technicznych” noszenia.  Drugim jest oczywiście nauka wiązań a w następny kroku dobranie wiązania odpowiedniego dla Maluszka i mamy z uwzględnieniem szczególnych sytuacji na przykład gdy Maluszek urodził się przed terminem, ma hipotonię mięśniową, wyzwania rozwojowe. Sytuacja szczególna może dotyczyć także mamy, trudnego czasu połogu, gojenia się blizny po cesarskim cięciu czy trudności związanych z bólem kręgosłupa.

 

Możliwa jest konsultacja w gabinecie w Tychach : Centrum Integra ul. Husarii 1b.

Na terenie miasta Tychy i okolice, Mikołów, Pszczyna, Śląsk,  możliwy dojazd do Maluszka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s