Nowe warsztaty!

Ocena napięcia mięśniowego i postawy dziecka w korelacji z zaburzeniami sensorycznymi. Poprawne poruszanie się i tworzenie nawyków ruchowych w ujęciu fizjoterapeutycznym.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

10 godzin edukacyjnych warsztatów dla terapeutów SI, nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów i innych specjalistów, którzy, na co dzień pracują z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi mającymi zaburzone napięcie mięśniowe i/lub wady postawy.

Warsztat wprowadza kursantów w świat fizjoterapeutycznego pojmowania zagadnień nad motorycznością człowieka. Jest to próba odpowiedzi na często zadawane mi pytania od terapeutów SI niebędących związanych z zawodem medycznym. Co było pierwsze: zaburzenia motoryczne czy zaburzenia SI a może odruchy?! Warsztaty są próbą poszerzenia spojrzenia na problemy sensoryczne od strony medycznej jak i sposobów ‘ćwiczenia/stymulacji’ funkcjonujących w fizjoterapii, a mających również swoje miejsce w oddziaływaniach w zakresie terapii SI.

Dzięki uczestnictwu w warsztatach dowiecie się Państwo:

– dlaczego budowa stopy jest tak ważna dla kształtowania się postawy człowieka

– jak ocenić stan funkcjonowania systemu regulującego postawę człowieka

– poznacie sposoby oddziaływania na podstawowe zmysły regulujące napięcie mięśniowe w ujęciu fizjoterapeutycznym

– zaznajomicie się z największą siecią okalającą nasze ciało, jaką jest ‘powięź’ oraz poznacie sensoryczne receptory interocepcji, przez co będziecie odróżniać tzw.’ czucie głębokie’ od ‘propriocepcji’ i zrozumiecie dlaczego dziecko chodzi na palcach chcąc ustabilizować wzrok

– poznacie terapię sensoryczną opartą na sensorycznym wsparciu (BSMT)

Na warsztatach poznacie Państwo sposoby i techniki bezpiecznego wsparcia oraz przemyślanego stymulowania poszczególnych zmysłów odpowiedzialnych za napięcie mięśniowe i postawę dziecka, jako podstawy prawidłowego rozwoju sensomotorycznego.
Doświadczenia zebrane podczas ćwiczeń warsztatowych pozwolą Państwu na skuteczniejsze pomaganie swoim podopiecznym, a Wasza praca stanie się łatwiejsza, bardziej efektywna i satysfakcjonująca. Będziecie Państwo w stanie dostosować oczekiwania wobec dziecka/ucznia do jego możliwości, a także, rozumiejąc jego specyficzne potrzeby i trudności, zastosować w klasie lub w domu skuteczne interwencje, które pozwolą mu osiągnąć sukces edukacyjny.

Prowadzący:Wojciech Kozłowski

Miejsce : Tychy ul. Husarii Polskiej 1b
INTEGRA

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.
Koszt: 350 zł
Zaliczka 100 zł płatna do 14 dni od zgłoszenia.
Pozostałe 250 zł płatne do 25 listopada.

zgłoszenie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpTJL4X3U4vb3eHP7XpCwRcuL9sJVOdYd1YM5bF0BMTUvc7Q/viewform?usp=sf_link

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s